Reklama
 • Poniedziałek, 9 września 2013 (13:05)

  Regularne przyjmowanie preparatów zawierających naturalny wyciąg z kwiatostanów i liści głogu zwiększa wydolność serca i obniża ciśnienie krwi. Aby odczuć pozytywne działanie terapii, należy poddawać się leczeniu przynajmniej przez dwa miesiące. Przy czym takie leczenie nie jest wskazane dla dzieci mających mniej niż dwanaście lat oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 5 września 2013 (12:05)

  Słyszałam, że przy wysokim poziomie cholesterolu wskazana jest kuracja olejem z kryla? Czy to prawda? Elżbieta z Bielska-Białej

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Poniedziałek, 2 września 2013 (11:06)

  Kontrola ciśnienia krwi: Do wykonywania samodzielnych pomiarów najlepiej sprawdzi się aparat z pompowanym mankietem zakładanym na ramię.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 30 sierpnia 2013 (14:00)

  Ryzyko utworzenia się tętniaka aorty wzrasta z wiekiem. Ktoś z Twoich bliskich chorował? Uważaj na cholesterol, dbaj o szczupłą sylwetkę, nie pal!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 29 sierpnia 2013 (12:05)

  Należy do tej samej rodziny co pomidor i papryka. Pierwsze wzmianki o oberżynie pojawiają się już 2500 lat temu w Chinach, choć najpewniej pochodzi z Indii. Co zawiera?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 28 sierpnia 2013 (11:00)

  Mam podwyższony cholesterol i szukam różnych naturalnych metod jego obniżenia. Znajomy lekarz medycyny naturalnej podpowiedział mi kurację sokiem winogronowym. Od kiedy wypijam szklankę takiego soku raz dziennie, moje wyniki bardzo się poprawiły. Ważne jest, aby wypijać sok na godzinę przed posiłkiem. Bożena z Ciechanowa

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 27 sierpnia 2013 (09:05)

  O niedoborze potasu – fachowo nazywanym hipokaliemią – mówimy wtedy, gdy poziom tego pierwiastka w organizmie spadł poniżej 3,6 moli na litr krwi. Gdy stan ten utrzymuje się zbyt długo, może doprowadzić do chorób serca, a nawet paraliżu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 26 sierpnia 2013 (14:05)

  U osób z chorobami układu krążenia upał może wywołać szereg dolegliwości związanych z odwodnieniem i zaburzeniami elektrolitowymi. Obniża się wówczas ciśnienie tętnicze, a serce, aby je utrzymać, zaczyna szybciej pracować, co zwiększa jego zapotrzebowanie na tlen. Kiedy jest gorąco, nasilają się objawy przewlekłej niewydolności serca. Dlatego w czasie wysokich temperatur należy przede wszystkim zadbać o to, żeby się nie przegrzać oraz nie odwodnić. Dziennie dorosły człowie

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 23 sierpnia 2013 (09:05)

  Od kilku lat cierpię na nerwicę serca. Od znajomej dowiedziałam się, że przy tym schorzeniu pomaga zimny okład na kark i klatkę piersiową. Gdy odczuwam ból, przykładam na te miejsca ręcznik zmoczony w zimnej wodzie. Potem wycieram skórę do sucha. To mnie wycisza i uspokaja. Eliza z Olsztyna

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 23 sierpnia 2013 (09:05)

  Jednym ze sposobów na obniżenie cholesterolu jest glukomannan – błonnik, który zmniejsza wchłanianie kwasów żółciowych i zmniejsza stężenie złego cholesterolu LDL. Jego dodatkową zaletą jest to, że wspomaga odchudzanie. Przyjmowany w formie proszku lub tabletek daje uczucie sytości i zmniejsza apetyt na jedzenie (np. DicoPlus, ok. 31 zł).

  Czytaj więcej Komentarzy:0