Reklama
 • Środa, 10 sierpnia 2016 (14:05)

  Dawniej sądzono, że problemy z sercem to męska domena... Dziś wiadomo, że powinnyśmy zatroszczyć się o ten ważny narząd równie mocno, jak panowie!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 10 sierpnia 2016 (13:00)

  Kiedyś uważano, że na schorzenia serca cierpią głównie mężczyźni, a zawał to „męska rzecz”. Teraz wiadomo, że i kobiety mają problemy z sercem. Uważano jednak, że chorują głównie po menopauzie, kiedy spada poziom żeńskich hormonów, estrogenów, które chronią także układ naczyniowy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 5 sierpnia 2016 (15:00)

  Konflikty zdarzają się w każdym związku, ale ludzie radzą sobie z nimi w różny sposób. Jedni wybuchają złością, inni się wycofują. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i Northwestern University wykazali, że osoby, które sprzeczając się z partnerem wpadają w gniew, powinny uważać na choroby sercowo-naczyniowe. Dla odmiany ci, którzy w czasie konfliktu wycofują się emocjonalnie, ryzykują problemami mięśniowo-szkieletowymi, np. sztywnością mięśni.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 20 lipca 2016 (13:00)

  Czuję kłujące bóle w okolicy serca i boję się zawału. A może to jest nerwica? Jak to odróżnić?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 19 lipca 2016 (13:00)

  Podobno jest na rynku nowy lek na nadciśnienie, który ma mało działań ubocznych. Czy orientuje się Pani, co to za lek i jak go stosować? Elżbieta z Krakowa.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 13 lipca 2016 (15:00)

  Kilka osób w mojej rodzinie cierpi na choroby układu krążenia. Chciałabym zminimalizować u siebie ryzyko zachorowania. Słyszałam, że jedzenie pomidorów korzystnie wpływa na serce. To prawda?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 13 lipca 2016 (15:00)

  Serce to maszyna doskonała. Wykonuje ponad 100 tysięcy uderzeń na dobę, pompując krew do naczyń krwionośnych. Ale nawet tak dobry organ z powodu stresu, braku odpoczynku, ruchu czy złej diety może niedomagać. Szczególnie groźne dla serca jest nadciśnienie. Prowadzi m.in. do zawału i udaru mózgu. Sercu szkodzi też zbyt wysoki poziom złego cholesterolu (substancji tłuszczowych). Przyczynia się on do zawału serca, udaru mózgu oraz miażdżycy. Choroby układu krążenia są w dużej mierze skutkiem nie

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 1 lipca 2016 (13:05)

  1. W kwietniu br. ruszyła 10. edycja kampanii Zadbaj o swoje serce. Przebadano już 40 tysięcy Polaków i okazało się, że co druga osoba miała nadwagę i zbyt wysoki poziom cholesterolu, a co trzecia cierpiała na nadciśnienie tętnicze, bądź odczuwała bóle w klatce piersiowej. 2. Nawet gdy czujemy się dobrze, warto sprawdzić stan swego zdrowia – wykonać EKG, zmierzyć ciśnienie krwi, sprawdzić poziom cholesterolu – i skonsultować wyniki z lekarzem, bezpłatnie w ramach akcji. Więcej na: www.zadbajo

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 30 czerwca 2016 (13:10)

  Atak serca co roku przechodzi aż 91 tysięcy Polek! Kobiecy zawał trudno rozpoznać. Dlatego jest tak niebezpieczny i tak wiele kobiet umiera, nie otrzymując właściwej pomocy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 17 czerwca 2016 (15:00)

  Czym jest wentrykulografia? Wentrykulografia jest wykonywana, żeby sprawdzić pracę lewej (a bardzo rzadko prawej) komory serca. Żeby przeprowadzić badanie, lekarz najpierw dezynfekuje pachwinę pacjenta i podaje mu znieczulenie miejscowe. Następnie wprowadza cewnik naczyniowy do tętnicy udowej i przez nią przedostaje się do aorty, a następnie do lewej komory serca. Gdy cewnik znajduje się już we właściwym miejscu, jest podawany kontrast, a następnie lekarz wykonuje se

  Czytaj więcej Komentarzy:0