Reklama
 • Środa, 16 grudnia 2015 (11:01)

  Choroby serca i układu krążenia są dziś największym problemem medycyny i przyczyną zgonu co drugiej osoby w Polsce (nowotwory – co czwartej). Potrafią skrycie rozwijać się latami i ujawnić dopiero w zaawansowanym stadium. Nawet nagłe zdarzenie sercowe o tak piorunującym przebiegu jak np. zawał jest odbiciem długiego procesu. Procesy miażdżycowe Jeżeli jadamy za tłusto i nie możemy przeżyć jednego dnia bez mięsa czy wędlin, w naszej krwi krąży zbyt dużo cholesterolu. W

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 grudnia 2015 (15:00)

  Mam 49 lat. Dokucza mi kołatanie serca i źle reaguję na zmiany temperatur. To nie może być menopauza, bo miesiączkuję. Co mi jest? W Twoim wieku mogą już występować objawy typowe dla premenopauzy – uczucie niepokoju w klatce piersiowej, napady gorąca, potliwość. Objawy te wiążą się ze spadkiem produkcji estrogenów. Częste są nieregularne miesiączki, krótsze albo bardziej obfite krwawienia, zawroty głowy, spadek nastroju. By powstrzymać nasilanie się przykrych dolegliwo

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 4 grudnia 2015 (11:05)

  Tętnice elastyczne, bez cholesterolu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 3 grudnia 2015 (13:05)

  Prawidłowe tętno to dłuższe życie, nawet o kilkanaście lat – przekonują kardiolodzy. Na szczęście sami możemy bardzo wiele zrobić, by nasze serce biło spokojniej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 30 listopada 2015 (13:05)

  Na zawały i choroby układu krążenia w dużej mierze zapracowujemy sobie sami... Jak tego uniknąć?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 17 listopada 2015 (08:05)

  Mąż ma kłopoty ze zdrowiem, głównie z ciśnieniem, do tego ma jakieś bóle w klatce i lekarz zdecydował, że założy mu holter. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Czy musimy przestrzegać jakichś zasad? Beata, 51 lat, Gdynia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 13 listopada 2015 (11:00)

  O podwyższonym poziomie cholesterolu w naszym organizmie dowiadujemy się zazwyczaj przy okazji badań kontrolnych. Bo też przypadłość ta nie daje żadnych objawów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 12 listopada 2015 (11:00)

  Świadczą nie tylko o chorobach serca, ale też układu oddechowego, trzustki, o refluksie, a nawet... nerwicy

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 2 listopada 2015 (13:06)

  Podnosi się zwykle, gdy jesteśmy zdenerwowani, spada, gdy śpimy. Co zrobić, żeby je wyregulować?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 28 października 2015 (13:00)

  Ten najbardziej pracowity mięsień nie tylko silnym zmęczeniem przy lekkim wysiłku, brakiem tchu, nierównym pulsem potrafi dać znać, że coś mu dolega. Warto wiedzieć o tym jak najwięcej, by uniknąć poważnych kardiologicznych kłopotów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0